ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2022-2023

Οι δηλώσεις μαθημάτων του χειμερινού εξαμήνου ακαδ. έτους 2022-2023, θα υποβληθούν μέσω web, από τη διεύθυνση: my-studies.uoa.gr.

Η προθεσμία υποβολής δηλώσεων ορίζεται από Παρασκευή 4 Nοεμβρίου 2022 έως και την Δευτέρα 28 Νοεμβρίου 2022.

Για την παραλαβή των συγγραμμάτων τα ίδια μαθήματα θα πρέπει να δηλωθούν και στην ιστοσελίδα www.eudoxus.gr.

Μετά το πέρας της ως άνω ημερομηνίας, ΟΥΔΕΜΙΑ δήλωση ή αλλαγή επί της δήλωσης θα γίνεται δεκτή από τη Γραμματεία.

Διευκρινίσεις:

Οι φοιτήτριες και οι φοιτητές υποχρεούνται να δηλώσουν μέσω web (http://my-studies.uoa.gr) όλα τα μαθήματα του χειμερινού εξαμήνου τα οποία θέλουν να παρακολουθήσουν και στα οποία επιθυμούν να εξεταστούν. Οι φοιτήτριες και οι φοιτητές μπορούν να μεταβάλλουν (τροποποιήσουν) τη δήλωσή τους όσες φορές επιθυμούν μέχρι και τη λήξη της προθεσμίας υποβολής των δηλώσεων.

Επισημαίνεται ότι, οποιαδήποτε είσοδος στο σύστημα για επανέλεγχο ή τροποποίηση, ακυρώνει αυτόματα την υπάρχουσα δήλωση, γι αυτό θα πρέπει να επαναληφθεί η δήλωση και να οριστικοποιηθεί.

Η δήλωση εμφανίζεται στο ιστορικό δηλώσεων μετά την οριστικοποίηση από την Γραμματεία.

Προϋποθέσεις:

• Α΄ εξάμηνο σπουδών- έως δέκα (10) μαθήματα
  • Γ΄ εξάμηνο σπουδών - έως δεκατρία (13) μαθήματα
  • Ε΄ εξάμηνο σπουδών -  έως δεκατρία (13) μαθήματα
  • Ζ΄ εξάμηνο σπουδών- έως δεκαπέντε (15) μαθήματα
  • Επί πτυχίω φοιτητές- έως πενήντα οκτώ (58) μαθήματα χειμερινού και εαρινού εξαμήνου.