ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ - ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ/ΦΟΙΤΗΤΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ ΜΕΣΩ ΕΣΠΑ

Στο πλαίσιο του νέου κύκλου Πρακτικής Άσκησης Φοιτητών/Φοιτητριών μέσω ΕΣΠΑ καλούνται οι ενδιαφερόμενοι/ες προπτυχιακοί φοιτητές /προπτυχιακές φοιτήτριες να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους υποβάλλοντας σχετική αίτηση. Για το Παιδαγωγικό Τμήμα Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης υπάρχουν 25 διαθέσιμες θέσεις για πραγματοποίηση Πρακτικής Άσκησης διάρκειας δύο μηνών (οκτώ εβδομάδων) (Κωδ Μαθημ. 74ΤΕΚ114 χειμ. εξάμηνο, 74ΤΕΚ128 εαρ. εξάμηνο) για την περίοδο από την έγκριση των τελικών αποτελεσμάτων επιλογής έως 31/10/2023.

Διάρκεια υποβολής ηλεκτρονικών αιτήσεων από 12/12/2022 έως 18/01/2023 και ώρα 24:00.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε τη σχετική πρόσκληση και τον Εσωτερικό Κανονισμό Λειτουργίας του προγράμματος.