ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΕΝΟΣ ΠΑΡΕΜΒΑΤΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΙΚΗΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ ΚΑΙ ΓΡΑΠΤΗΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΕ ΕΜΔ

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΕΝΟΣ ΠΑΡΕΜΒΑΤΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΙΚΗΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ ΚΑΙ ΓΡΑΠΤΗΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΜΑΘΗΣΙΑΚΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ.

Η Υποψήφια Διδάκτορας του Παιδαγωγικού Τμήματος Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Βασιλική Κόκκαλη και η Αναπλ.Καθηγήτρια Φαίη Αντωνίου διοργανώνουν εισήγηση την Παρασκευή 6/5/2022 στις 12.00 στο Αμφιθέατρο 547 της Φιλοσοφικής Σχολής ΕΚΠΑ με στόχο την παρουσίαση των αποτελεσμάτων ενός παρεμβατικού προγράμματος Αναγνωστικής Κατανόησης και Γραπτής Έκφρασης για μαθητές με Ειδικές Μαθησιακές Δυσκολίες. Προσκεκλημένοι είναι οι εκπαιδευτικοί 35 Τμημάτων Ένταξης σχολείων της Αττικής. Η εισήγηση είναι ανοιχτή για όλους όσοι ενδιαφέρονται να την παρακολουθήσουν.