ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΟΜΙΛΙΑ ΠΟΥ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ATINER ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΕΙΑΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑΣ (ΗΠΑ)

Η δρ. Μαρία Παπαδοπούλου, μέλος ΕΔΙΠ του τμήματος, θα πραγματοποιήσει ομιλία με τίτλο "Greek digital collections go to primary school: Resources and infrastructure for learners and teachers" την Πέμπτη 24 Νοεμβρίουστις  17:00 στα γραφεία του δικτύου ATINER-Athens Institute  for  Education  and  Research (Χαλκοκονδύλη 9, 10677 Αθήνα). Η ομιλία θα πραγματοποιηθεί στο πλαίσιο επίσκεψης ομάδας φοιτητών/τριών του Πολιτειακού Πανεπιστημίου της Γεωργίας (ΗΠΑ) που διοργανώνεται από τον Δρ. Τζον Κέσνερ, Αναπληρωτή Καθηγητή του Πολιτειακού Πανεπιστημίου της Γεωργίας (ΗΠΑ) κατά το διάστημα 19-26 Νοεμβρίου, 2022, με τίτλο “2022 GSU Education  in  Greece:  The  Impact  of Historical  and  Cultural  Contexts”. Σκοπός της επίσκεψης είναι η εμβάθυνση των γνώσεων των φοιτητών/τριών σχετικά με την πρωτοβάθμια εκπαίδευση στην Ελλάδα (συμπεριλαμβάνεται η πολιτισμική γνώση).

H ομιλία θα γίνει στην αγγλική γλώσσα, με φυσική παρουσία.

Οι διαφάνειες είναι διαθέσιμες εδώ.

Υπεύθυνη επικοινωνίας: Γκούντα Όλγα, Ερευνήτρια, ΑΤΙΝΕR

E-mail: olga@atiner.gr