ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΩΝ ΓΙΑ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ TOY SASAKAWA YOUNG LEADERS FELLOWSHIP FUND (SYLFF)

Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.) προκηρύσσει για το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021 τη χορήγηση πέντε (5) υποτροφιών, κάθε μία ύψους USD 10.000, σε φοιτητές μεταπτυχιακών και διδακτορικών προγραμμάτων στις κοινωνικές και ανθρωπιστικές επιστήμες.

Οι υποτροφίες αυτές εντάσσονται στο πλαίσιο συνεργασίας, που εγκαινιάστηκε το 1993, μεταξύ του Ε.Κ.Π.Α. και του Ιαπωνικού Ιδρύματος Nippon Foundation για τη δημιουργία του Προγράμματος Υποτροφιών SYLFF (SasakawaYoungLeadersFellowshipFund) στο Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, προκειμένου να ενισχύει φοιτητές που πραγματοποιούν μεταπτυχιακές ή διδακτορικές σπουδές στις κοινωνικές και ανθρωπιστικές επιστήμες. Διαχειριστής του Προγράμματος Υποτροφιών SYLFF είναι διεθνώς το Ιαπωνικό Ίδρυμα TheTokyoFoundation.

Καταληκτική ημερομηνία για την υποβολή των δικαιολογητικών ορίζεται η Κυριακή 8 Νοεμβρίου 2020 και ώρα 24:00με δυνατότητα ηλεκτρονικήςυποβολής μόνον στοsylff@uoa.gr.

Πρόσκληση Υποβολής Υποψηφιοτήτων για χορήγηση υποτροφιών του SASAKAWA YOUNG LEADERS FELLOWSHIP FUND (SYLFF)

Σύντομες οδηγίες για την προκήρυξη των υποτροφιών SYLFF ακαδημαϊκού έτους 2020

Αίτηση Υποβολής Υποψηφιοτήτων