ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

17ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΟΡΟΛΟΓΙΑΣ & ΟΝΤΟΛΟΓΙΑΣ: TOTH 2023 - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ TOTH 2023 "ΟΡΟΛΟΓΙΑ & ΨΗΦΙΑΚΕΣ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ"

Το 17ο Διεθνές Συνέδριο Terminology & Ontology: Theories  and applications-TOTh 2023” θα πραγματοποιηθεί δια ζώσης και διαδικτυακά στο Πανεπιστήμιο Savoie  Mont-Blanc (Chambéry, Γαλλία) στις 1 & 2 Ιουνίου 2023.

Το συνέδριο διοργανώνεται από την ερευνητική ομάδα CondillacΣυντονίστρια της ομάδας είναι η Δρ. Μαρία Παπαδοπούλου, μέλος ΕΔΙΠ του τμήματος και επιστημονική συνεργάτις του Πανεπιστημίου Savoie Mont Blanc.

Του συνεδρίου προηγείται το διήμερο εκπαιδευτικό σεμινάριο TOTh ΤrainingSession 2023 με θέμα "Ορολογία & Ψηφιακές Ανθρωπιστικές Επιστήμες". ToTOTh ΤrainingSession 2023 θα πραγματοποιηθεί στο Πανεπιστήμιο Savoie Mont Blanc (Chambéry, Γαλλία) στις 30 & 31 Μαΐου 2023.

Περισσότερες πληροφορίες για το συνέδριο TOTh 2023 θα βρείτε εδώ και για το εκπαιδευτικό σεμινάριο TOTh ΤrainingSession 2023 θα βρείτε εδώ.