ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ CIVIS

CIVIS – INNOVATIVE PEDAGOGIES WORKSHOP-WEBINAR "INNOVATIVE PEDAGOGIES: FROM STRUCTURE TO PROCESS"

Στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου του CIVIS διοργανώνεται από το Πανεπιστήμιο του Βουκουρεστίου διαδικτυακό εκπαιδευτικό σεμινάριο/workshop με έμφαση στις καινοτόμες εκπαιδευτικές μεθόδους (innovative pedagogies workshop) και θεματική:"Innovative pedagogies: from structure to process".Στόχο του workshop-webinar αποτελεί να εκπαιδεύσει την κοινότητα του CIVIS (τους ακαδημαϊκούς & τους φοιτητές).

"The workshop will focus on new developments in learning design and how these could be used in organizing learning experiences in Higher Education. We will focus on ways to innovate designing and leading learning experiences for students as adults and (more) autonomous learners".

Τίτλος: Innovative Pedagogies Workshop-Webinar "Innovative pedagogies: from structure to process"

Διοργανωτής: Πανεπιστήμιο του Βουκουρεστίου

Συνδιοργανωτές: Universidad Autónoma de Madrid,Aix-Marseille Université, University of Tübingen

Ποιους αφορά:Μέλη ΔΕΠ, ΕΔΙΠ, ΕΕΠ, ΕΤΕΠ, Υποψήφιους Διδάκτορες, Μεταπτυχιακούς φοιτητές, Προπτυχιακούς φοιτητές

Πότε:20 & 21 Ιουνίου 2022 και ώρες 15:30 μ.μ - 18:30 μ.μ (Ώρα Ελλάδος)

Που:ZOOM Online (ο σύνδεσμος θα σταλεί σε όσους έχουν εγγραφεί)

Δήλωση Συμμετοχής:στη φόρμα

Γλώσσα Σεμιναρίου:Αγγλικά

Format:Διαδραστικό, διαδικτυακόσεμινάριο, συζητήσεις σε ομάδες

Αριθμός συμμετεχόντων:40

Για περαιτέρω πληροφόρησή σας συμβουλευτείτε το επισυναπτόμενο αρχείο και επισκεφθείτε την επίσημη ιστοσελίδα του CIVISστην κατηγορία Academics/Researchers, CIVIS Workshops.