ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ CIVIS

ΠΡOΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΙΛΟΓH ΕΞΕΡΧOΜΕΝΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ/ΦΟΙΤΗΤΡΙΩΝ ΓΙΑ ΦΟΙΤΗΣΗ ΣΤΑ ΠΑΝ/ΜΙΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ CIVIS ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΣ 2024-25

Ενημερώνουμε τους φοιτητές του Παιδαγωγικού Τμήματος Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (προπτυχιακούς, μεταπτυχιακούς και υποψήφιους διδάκτορες) που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στο Πρόγραμμα Ανταλλαγής Φοιτητών (πρόγραμμα Erasmus+ CIVIS) για το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025 ότι μπορούν να υποβάλουν αίτηση, για να μεταβούν σε κάποιο από τα  συμμετέχοντα Πανεπιστήμια του πανεπιστημιακού Δικτύου συνεργασίας με την επωνυμία CIVIS-‘Πανεπιστήμιο Πολιτών της Ευρώπης’, στο πλαίσιο της δράσης της Ευρωπαϊκής Επιτροπής “EUROPEAN UNIVERSITY”, η οποία εντάσσεται στο πρόγραμμα Erasmus+.

H αίτηση και τα σχετικά δικαιολογητικά (περιγράφονται παρακάτω) θα πρέπει να αποσταλούν έως την Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2023 μέσω wetransfer στην κα Κουρουπάκη (mkouroup@uoa.gr).

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε την Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος, τον Οδηγό Μοριοδότησης και τον Πίνακα Συνεργαζόμενων Πανεπιστημίων.