Παιδαγωγικό Τμήμα Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ

Αγαπητοί φοιτητές

Σας καλωσορίζουμε στο Παιδαγωγικό Τμήμα Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και σας συγχαίρουμε για την επιτυχία σας στις πανελλαδικές εξετάσεις, η οποία αποτελεί επιβράβευση των προσπαθειών σας και επιβεβαίωση των προσδοκιών σας.

Η εισαγωγή στο Πανεπιστήμιο σηματοδοτεί την αρχή ενός κύκλου ζωής, που οδηγεί σε νέες εμπειρίες, ιδέες, κατακτήσεις και προκλήσεις. Το ακαδημαϊκό περιβάλλον είναι ένας χώρος προσφοράς και απόκτησης εξειδικευμένης επιστημονικής πληροφορίας, ανταλλαγής απόψεων, καλλιέργειας κριτικής σκέψης και ανάπτυξης δημιουργικής δράσης, ένα πεδίο ελεύθερης αναζήτησης, παραγωγής και μετάδοσης γνώσης με στόχους την επιστημονική και επαγγελματική προετοιμασία, προσωπική ενδυνάμωση και κοινωνικοποίηση.

Από την πλευρά μας θα καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια να σας βοηθήσουμε να αναδειχθείτε σε άρτιους επιστήμονες, με καινοτόμες ιδέες και δημιουργικότητα και κυρίως σε ενεργούς πολίτες και ωφέλιμους για την κοινωνία ανθρώπους.

Καλή αρχή και καλή επιτυχία λοιπόν στην ακαδημαϊκή σας πορεία!

Στη συνέχεια θα βρείτε χρήσιμους συνδέσμους για θέματα που σας ενδιαφέρουν: