ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ CIVIS

ΠΡOΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΙΛΟΓH ΕΞΕΡΧOΜΕΝΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ/ΦΟΙΤΗΤΡΙΩΝ ΓΙΑ ΦΟΙΤΗΣΗ ΣΤΑ ΠΑΝ/ΜΙΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ CIVIS ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΣ 2023-24

Ενημερώνουμε τους φοιτητές/φοιτήτριες του Τμήματος Δευτεροβάθμιας που ενδιαφέρονται να συμμετέχουν στο Πρόγραμμα Ανταλλαγής Φοιτητών (πρόγραμμα Erasmus+ CIVIS) για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024 ότι μπορούν να υποβάλουν αίτηση να μεταβούν σε κάποιο από τα 11 συμμετέχοντα Παν/μια του πανεπιστημιακού Δικτύου συνεργασίας με την επωνυμία CIVIS - ‘Πανεπιστήμιο Πολιτών της Ευρώπης’, στο πλαίσιο της δράσης της Ευρωπαϊκής Επιτροπής “EUROPEAN UNIVERSITY”, η οποία αποτελεί δράση του προγράμματος Erasmus+.

H αίτηση και τα διακαιολογητικά θα πρέπει να αποσταλούν έως την Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου 2022 μέσω wetransfer στην κα Κουρουπάκη (mkouroup@uoa.gr).

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε την Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος, τον Οδηγό Μοριοδότησης και τον Πίνακα Συνεργαζόμενων Πανεπιστημίων.