ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΘΕΣΕΩΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ/ΦΟΙΤΗΤΡΙΩΝ ΣΤΗ «ΘΕΩΡΙΑ, ΠΡΑΞΗ ΚΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΕΡΓΟΥ» ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΣ 2023-24

Το Παιδαγωγικό Τμήμα Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, στο πλαίσιο της λειτουργίας του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών με τίτλο: «Θεωρία, Πράξη και Αξιολόγηση του Εκπαιδευτικού Έργου», καλεί τους ενδιαφερομένους/ες να καταθέσουν αίτηση για θέσεις μεταπτυχιακών σπουδαστών/σπουδαστριών:

• Ειδίκευση «Διδασκαλία Ανθρωπιστικών Αντικειμένων και Εκπαιδευτική Αξιολόγηση» (15 έως 20 θέσεις)
  • Ειδίκευση «Διαπολιτισμική Εκπαίδευση» (15 έως 20 θέσεις)
  • Ειδίκευση «ΕιδικήΑγωγή» (15 έως 20 θέσεις)

Τα δικαιολογητικά θα αποστέλλονται ηλεκτρονικά αποκλειστικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση: thepae[at]ppp.uoa[dot]gr.

Για τις ειδικεύσεις «Διδασκαλία Ανθρωπιστικών Αντικειμένων και Εκπαιδευτική Αξιολόγηση» και «Διαπολιτισμική Εκπαίδευση»από την 14/4/2023 μέχρι την 31/8/2023. Οι συνεντεύξεις αναμένεται να διεξαχθούν μέσα στο δεύτερο ή τρίτο δεκαήμερο του Σεπτεμβρίου 2023.

Για την ειδίκευση «Ειδική Αγωγή»από την 14/4/2023 μέχρι την 19/5/2023. Οι γραπτές εξετάσεις αναμένεται να διεξαχθούν αρχές Ιουνίου. Οι συνεντεύξεις αναμένεται να διεξαχθούν την πρώτη εβδομάδα του Ιουλίου.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε την προκήρυξη.