ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2022-23

Στο 6ο και 7ο εξάμηνο σπουδών οι φοιτητές/φοιτήτριες του ΠΑΙΤΔΕ (και του ΦΠΨ), οι οποίοι/ες έχουν εγγραφεί στο τμήμα το 2021 και τα προηγούμενα έτη, καλούνται να δηλώσουν και να παρακολουθήσουν σεμιναριακά μαθήματα.

Πιο αναλυτικά:

• Για τη λήψη του πτυχίου καλείστε να παρακολουθήσετε επιτυχώς δύο σεμινάρια (εαρινού ή χειμερινού εξαμήνου).
  • Η παρακολούθηση των σεμιναρίων είναι υποχρεωτική και έχετε δικαίωμα μέχρι δύο απουσιών.
  • Μέγιστος αριθμός συμμετεχόντων στα σεμιναριακά μαθήματα είναι 30 φοιτητές/ φοιτήτριες.
  • Η δήλωση συμμετοχής στο σεμινάριο που σας ενδιαφέρει πραγματοποιείται στο e-class του εκάστοτε σεμιναρίου στο σχετικό ερωτηματολόγιο (εάν υφίσταται), απευθείας μέσω μηνύματος στον/στην διδάσκοντα/διδάσκουσα ή δηλώνοντας το όνομά σας στον/στην διδάσκοντα/διδάσκουσα κατά την πρώτη διάλεξη.

Τα σεμινάρια του εαρινού εξαμήνου για το ακαδημαϊκό έτος 2022-23 είναι σύμφωνα με τον οδηγό σπουδών τα ακόλουθα:

• Η επικοινωνία ως δίκτυο επιλογών: Θεωρητική προσέγγιση-Διδακτικές εφαρμογές(74Σ124) (Α. Μιχάλης)
  • Εκπαίδευση Εκπαιδευτικών (74Σ326) (Ι. Ρουσσάκης)
  • Εκπαίδευση Ενηλίκων (74Σ322) (Α. Σαμαρά)
  • Ιστορία της Νεοελληνικής Εκπαίδευσης (74Σ622) (Δ. Φωτεινός - συνεπικουρεί Κ. Δημητροπούλου)